Pravidla - jak (ne)má fotografie vypadat?

Na našem portálu chceme mít pro Vás pouze kvalitní fotografie, na kterých je technika krásně vidět. Nikdo určitě nestojí o tmavé, rozostřené, nejasné a rozklepané fotografie z mobilních telefonů. Fotka z mobilu téměř vždy většinou poznat na první pohled, proto nám je ani neposílejte. Fotografie vybíráme s nejvyšší pečlivostí, proto u zaslaných fotografií prosím dodržujte alespoň těchto pár základních pravidel:
 
 1. Fotografie nám zasílejte výhradně přes náš formulář!
 2. Fotografie zasílejte výhradně ve formátu JPG, nebo PNG.
 3. K fotografii musíte přiložit správný popis, abychom mohli techniku rychle zařadit do správného alba. Nápověda k vytvoření informativního popisu: SLOŽKA IZS-KRAJ-DISLOKACE/SBOR/ZÁKLADNA-POPIS TECHNIKY (označení techniky+typ vozida a podvozku+další údaje). S tímto vám pomůžou předvolené údaje v našem formuláři.
 4. Ve fotografiích nesmí být přidaný žádný text, nebo obrázek (časový údaj, informace o copyrightu, loga, vodoznaky apod.). Pokud bude fotografie obsahovat vložené texty apod., může před zveřejněním dojít k oříznutí fotografie. Všechny zveřejněné fotografie opatříme jménem autora a naším vlastním logem.
 5. Fotky prosím nijak nerámujte, orámované fotky buď nebudeme zveřejňovat, nebo je prostě ořízneme.
 6. Fotografie nesmí mít žádné kompoziční ani obrazové vady (neostrost, příliš tmavá/světlá expozice, neúplné zobrazení techniky, šum, technika je příliš blízko/daleko apod.).
 7. Nezasílejte prosím černobílé fotografie (s vyjímkou oskenovaných dobových fotografií historické techniky). Vyvarujte se i přílišnému dobarvování a necitlivým digitálním úpravám na počítači.
 8. Zaslané fotografie musí mít minimální rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Fotografie nesplňující i jen jeden z těchto rozměrů nebudou zveřejněny. Fotografie s nekvalitní kresbou (vysoká komprese JPG), kde je zřetelné "rozkostičkování" a omezení barev, nebudou zveřejněny.
 9. Zaslané fotografie nesmí porušovat podmínky pro zasílání fotografií (viz. níže).
 10. Pamatujete, že kvalita je pro nás přednější, než kvantita.
Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte nás v sekci Redakce
Změny a chyby v textu vyhrazeny.

Podmínky pro zasílání fotografií:

 1. Zaslané fotografie musí být zcela vlastněny předkladateli, tzn. musí být jejich autory, nebo vlastníky autorských práv k dílu. Pokud tomu tak není, musí vlastnit písemné prohlášení o poskytnutí autorských práv autorem díla, nebo majitelem autorských práv k danému dílu. Fotky stažené z internetu, sociálních sítí, veřejné fotky z fotobank apod., nesmí být za žádných okolností nahrávány a odesílány na portál technikaizs.cz (dále jen portál). 
 2. Nahrávané fotografie nesmí obsahovat žádný materiál, na který si může nárokovat autorská práva třetí strana.
 3. Nahrávané fotografie nesmí být v rozporu s platnou legislativou České republiky.
 4. Do zasílaných fotografií nevkládejte vlastní podpisy, loga, informace, odkazy či informace o copyrihgtu. Všechny zveřejněné fotografie budou před zveřejněním chráněny naším vlastním vodoznakem a copyrightem se jménem autora a rokem zveřejnění.
 5. Při příjmání velkého množstí fotografií není v možnostech portálu individuálně zdůvodňovat nezveřejnění fotografie ve všech konkrétních případech. Pokud to bude možné, vždy budou výhrady k fotografi zaslány na uvedený kontakt.
 6. Právo smazat, nebo odmítnout jakýkoliv příspěvek z jakéhokoliv důvodu je vyhrazeno. 
 7. Právo na úpravu fotografií (např. ořez, nebo úprava expozice apod.) je vyhrazeno.
 8. Zasláním fotografie poskytuje předkladatel portálu práva k použití fotografie v rámci portálu, tzn. ke zveřejnění na portálu a v rámci stránky portálnu na sociálních sitích, propagaci webu, případnou tvorbu propagačních materiálů a dalších vnitřních potřeb portálu. Portál se zavazuje, že zaslané fotografie nebude poskytovat třetím stranám bez souhlasu autora fotografie.
 9. Předkladatel fotografií se zasláním fotografie určené ke zveřejnění na portálu zavazuje, že neporušil žádné z výše uvedených pravidel a souhlasí s nimi. Za striktní dodržování těchto pravidla a za všechny důsledky vyplývající z jejich porušení je plně odpovědný předkladatel.
 10. Všechny vyplněné osobní a kontaktní údaje podléhají zákonu o ochraně osobních údajů č. 101/2000 sb. a nebudou použity k zasílání obchodních sdělení, ani dále poskytovány třetím stranám. Budou zpracovány pouze pro potřeby portálu.
 11. Tyto pravidla a ustanovení nabývají platnosti v den svého zveřejnění.
 
Aktualizováno: 22. 6. 2015
tým portálu TECHNIKAIZS.CZ
Změny podmínek, chyby a změny v textu vyhrazeny.

Partneři projektu