Akce s názvem „Bezpečně u vody“ proběhla v sobotu 23.5.2026 v areálu Žlutých lázní.

V sobotu 23. května 2026 se v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí uskutečnil další ročník akce „Bezpečně u vody“, která upozorňuje na rizika spojená s pohybem ve vodě a jejím okolí. Akci pořádalo Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, Vodní záchrannou službou ČČK, Státní plavební správou a Žlutými lázněmi. Mezi veřejností se tato preventivně-vzdělávací akce dlouhodobě těší velkému zájmu.

Letošní ročník se zaměřil především na bezpečný pohyb ve vodním prostředí a prevenci úrazů. Návštěvníci si mohli prohlédnout vybavení poříčního oddělení Policie ČR a Městské policie hl. m. Prahy, oddělení služební kynologie Policie ČR či Vodní záchranné služby ČČK. Připraveny byly také různé soutěže a disciplíny pro děti. Svůj preventivní projekt Banal Fatal představila rovněž pojišťovna Kooperativa, která se dlouhodobě věnuje osvětě v oblasti nebezpečných skoků do neznámé vody.

Součástí programu byly dynamické ukázky záchrany osob z vodní hladiny. Na nich spolupracovala Letecká služba Policie ČR s vrtulníkem Bell 412 a lezci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanice Kladno. K vidění byly také statické ukázky techniky využívané poříčními odděleními Policie ČR.

Poříční oddělení Policie ČR z Ústeckého kraje na akci představilo terénní vozidlo Toyota Land Cruiser a vodní skútr Sea-Doo GTI SE 170. Ten byl získán prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je po jejich zabavení převedl do užívání Policie České republiky.

  • Vozidel v databázi: 5382

    Partneři

    Auto EDER - přestavby vozidel

    KOBIT THZ

    THT Polička

    Dajbych 4X4

    Zoner

    Kalendář akcí IZS

    Kalendář akcí se složkami IZS