Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Chotiměři na Litoměřicku využívá od prosince 2020 dopravní automobil Volkswagen T6 4×4 se základní výbavou. Celková cena dopravního automobilu činí 1 141 437 Kč včetně DPH. Automobil dodala firma Gerhard Horejsek a spol. s.r.o. a zástavbu provedla firma PROGRES SERVIS SIBŘINA, spol. s.r.o.

Osmimístné vozidlo slouží primárně pro potřeby jednotky obce pro dopravení členů na místo zásahu, taktického cvičení nebo k evakuaci osob.

Automobil disponuje naftovým motorem se zdvihovým objemem 1968 cm3 a výkonem 110 kW splňujícím emisní normu Euro 6 a šestistupňovou převodovkou s pohonem všech kol. Obě nápravy jsou osazeny koly vybavenými pneumatikami konturovanými pro provoz na sněhu a ledu s označením 3PMSF „Alpský štít“.

Kabina je osazena osmi sedadly umístěnými ve třech řadách ve směru jízdy. Interiér kabiny je osazen druhým výměníkem topení a klimatizací pro druhou a třetí řadu sedadel. Mezi sedadly řidiče a velitele jsou umístěny dobíjecí úchyty pro ruční svítilny. Automobil je osazen digitální vozovou radiostanicí. V předním nárazníku u řidiče je automobil vybaven zásuvkou pro dobíjení akumulátorů.

Základní výbava dopravního automobilu je variabilní ruční vyprošťovací nástroj, lékárnička velikosti III, dva ruční hasicí přístroje, vytyčovací pásku, chirurgické rukavice či řezač bezpečnostních pásů.

V zadní části je dopravní automobil vybaven LED světelným zařízením v provedení „alej“ vyzařujícím světlo oranžové barvy. Bok a zadní část vozu je osvětlena LED zdroji s bílým světlem. Vozidlo má zvláštní světelné a zvukové výstražné zařízení červenomodré barvy a umožňuje reprodukci mluveného slova. Světelné výstražné zařízení má dvě úrovně svítivosti – DEN/NOC.

Dopravní automobil je dlouhý 5304 mm, vysoký 2120 mm včetně výstražného zařízení a široký 1904 mm. Vozidlo je vyvedeno do odstínu RAL 3020 s bílými prvky v odstínu RAL 9003.

FOTOGRAFIE ZDE

Závěrem bych chtěl poděkovat veliteli JSDH Pavlovi Fulínovi a Tomáši Rejzkovi za možnost nafocení dopravního automobilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *