Ve čtvrtek 21.4. se v Národním zemědělském muzeu Čáslav konal šestý ročník preventivní akce Den bezpečnosti. Bohatý program i různorodá záchranářská technika přilákala mnoho návštěvníků, nejen z řad mateřských a základních škol, ale také z šiřoké veřejnosti.

Akce se zůčastnily všechny složky IZS v zastoupení HZS Středočeského kraje, ZZS Středočeského kraje, Policie ČR a Městská policie Čáslav. Nechyběl také BESIP či Český červený kříž. Po celé dopoledně byla v areálu vystavena technika složek IZS a zároveň probíhalo na centrální ploše mnoho dynamických ukázek. Na začátku i na konci celé akce proběhla spanilá jízda vystavované techniky všech záchranný složek integrovaného záchranného systému.

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje zde byl zastoupen stanicí Čáslav, která vyslala kompletní techniku CAS 20 Tatra Terrno, CAS 30 Tatra Force a kontejnerový nosič Man. Dále zde byl ze stanice Kutná Hora vystaven automobilový žebřík na podvozku MB Atego, kontejnerový nosič Tatra 815-7 8×8, vůz lezecké skupiny MB Sprinter (dříve využíván jako RZA) či nejnovější přírůstek Toyota Hilux jakožto vyšetřovací automobil. Hasiči si připravili ukázku slanění členů lezecké skupiny z automobilového žebříku, hašení pomocí pěnotvorného zařízení PRO/pak a ukázku správného i nesprávného hašení hořícího oleje.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje zde byla zastoupena posádkou RZP ze stanoviště Čáslav. Sanitní skříňový vůz Volkswagen Transporter T5 přilákal mnoho návštěvníku k důkladné prohlídce veškerého vybavení, které záchranáři využívají ke své práci. Také ve spolupráci s Českým červeným křížem a Policií ČR provedla ukázku zásahu u srážky dvou cyklistů.

Policie České republiky zde měla zastoupení prvosledových hlídek, pořádkové jednotky a dopravních policistů i s motocyklem. Nechyběly ani kynologové krajského ředitelství Středočeského kraje z Vlašimi či jízdní policie z Prahy. Návštěvníci měli možnost důkladně prolézt všechna služební vozidla, vyzkoušet si vybavení pořádkové jednotky, nasednout na policejní motorku a především vyzkoušet zvuky sirén, které málokdy z lokace policistů utichly. V dynamických ukázkách předvedli zásah na ujíždějící automobil, práci psovodů i jízdních policistů a k vidění byl ve vzduchu i policejní dron. Městská policie Čáslav zde měla k prohlídce své vozidlo Škoda Octavia III Combi a taktéž umožnila návštěvníkům prozkoumat veškeré jejich vybavení.

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *