V sobotu 29.6. proběhl u fotbalového hřiště v Bobnicích na Nymbursku první ročník akce Den záchranářů pro děti a dospělé. Akce se velice vydařila jak po stránce vystavené techniky, které dorazilo opravdu velké množství, tak i připravených ukázek a doprovodného programu.

Pozvání na akci přijalo mnoho jednotek sborů dobrovolných hasičů z širokého okolí, k vidění byla více jak dvacítka kusů techniky od moderních cisteren po téměř již veterány z 90. let. JSDH Kopidlno představilo CAS 30 Scania, hasiči z Nymburka taktéž CAS 30 Scania v kombinaci s novou čtyřkolkou, dále kompletní flotila JSDH Městec Králové v sestavě DA MAN, CAS MB Atego a AZ IFA. K vidění byla také technika původem ze zahraničí, konkrétně CASky MAN JSDH Veltruby a Všechlapy či AS MB Vario. Ze starších kousků byly k vidění CAS 25 Škoda 706 dobrovolných hasičů z Třebestovic a Hrubého Jeseníku. Tatry zde měly zastoupení od jednotek z Nové Vsi I, Lysé nad Labem a Libice nad Cidlinou.

Nechyběly také další dopravní automobily, konkrétně od JSDH Loučeň, Hrubý Jeseník či Všechlapy. Poslední dva sbory zároveň přivezly ukázat modulové vozíky z produkce ZHT. Z nejmodernější techniky zde byl také nový technický vůz Toyota Hilux dobrovolných hasičů z Velkého Zboží, ti předvedli ve spolupráci s hasiči z Velkého Oseka ukázku vyproštění z havarovaného vozu. Velký Osek si taktéž připravil ukázku likvidace hořícího oleje. Na místo také dorazila nová plošina profesionálních hasičů z Nymburka, na které lezci předvedli jejich práci slanění z výše. Se zájmem vzdělávat zde měl stánek Kocour Preventista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *