Žižkovo náměstí v Táboře patřilo v sobotu 13. května oslavám 155. výročí tamních hasičů. Slavnosti započaly na místní hasičské zbrojnici, odkud odjela kolona hasičských vozidel s doprovodem DI Policie ČR Tábor na již zmíněné náměstí. Na zbrojnici byly k vidění historické automobilové stříkačky, automobilový žebřík Robur, přenosné motorové stříkačky nebo RZA Tatra 613 z roku 1992 původně sloužící u HZS Jihočeského kraje stanice Strakonice.

Po přesunu spanilé kolony na Žižkovo náměstí proběhlo představení jednotek a sborů a prezentace zásahové techniky pro širokou veřejnost. Moderátor představil postupně všechny zúčastněné jednotky, velitelé a strojníci popsali vystavovanou techniku. Největším lákadlem byla automobilová plošina Bronto SkyLift na podvozku MB Econic od HZSP ČEZ Jaderná elektrárna Temelín.

Okolo čtvrté odpoledne byl program na náměstí ukončen a jednotky se přesunuly zpět na táborskou zbrojnici, kde probíhal večerní program. Kolonu zpět doprovodila Městská policie s elektromobilem KIA Nitro.

Jak bylo zmíněno, největším lákadlem byla automobilová plošina MB Econic HZSP ČEZ. K vidění byla technika JSDH Planá na Lužnicí s CAS 20 MAN, CAS 32 Tatra 815 a VEA Škoda Octavia, JSDH Mladá Vožice s CAS 30 Tatra 815-7 Force a RZA Tatra 623, JSDH Jistebnice s CAS 30 Tatra 815-7, JSDH Běleč s DA Ford Transit, JSDH Chýnov s CAS 30 Scania, JSDH Malšice s CAS 32 Tatra 148, JSDH Přehořov s CAS 32 Tatra 815, HZS Jihočeského kraje stanice Tábor s CAS 20 Tatra 815 Terrno a VYA Tatra 815-7 a nakonec domácí JSDH Tábor s CAS 15 MAN, CAS 30 Tatra 815-7 Force, DA Iveco Daily, VEA Škoda Octavia a Roomster, družstvo z Čekanic s CAS 16 Praga NTS 265 a družstvo ze Zárybniční Lhoty s RZA Nissan Terrano.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *