Na pravém nábřeží ve Štětí u veslařského areálu proběhly v sobotu 3. září oslavy 150. výročí sboru a jednotky dobrovolných hasičů města Štětí. Celá akce začala v deset hodin slavnostními projevy a ukázkou historické koněspřežné stříkačky. Hlavní program byl tvořen dynamickými ukázkami, workshopy a stanovišti pro děti.


Repasovaná CAS 20 JSDH Štětí


Součástí akce byla výstava současné i historické hasičské techniky. S jeřábem Liebherr dorazila kralupská jednotka HZS SŽ. HZS Středočeského kraje předvedl vyprošťovací automobil Tatra 815-7 ze stanice Mělník. Dobrovolné jednotky se sjeli z blízkého i dalekého okolí. S CAS 32 Tatra 148 dorazila jednotka z Hoštky-Malešov, CAS 32 Tatra 148 JSDH Stráž pod Ralskem, CAS 30 Tatra 815-7 JSDH Liběšice, CAS 20 Tatra 815 JSDH Štětí, CAS 20 Tatra 815 JSDH Nelahozeves, VEA Nissan a CAS 32 Tatra 815 JSDH Horní Počaply, CAS 30 Scania JSDH Snědovice, AS 20 Ford JSDH Liběchov a DA Iveco Daily JSDH Prušánky.

Historická technika byla zastoupena koněspřežnou stříkačkou a požárním přívěsem domácího sboru, automobilovou stříkačkou Praga RN z Nelahozevsi, rychlým zásahovým automobilem Tatra z Řeporyjí a vozem Veřejné bezpečnosti GAZ 24 Volha.

Akce je účastnila i Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje s vozem VW T5 z VZ Roudnice nad Labem, soukromá záchranná služba Davepo Medevac s vozidlem Volvo. Dále se na akci předvedla Městská policie Štětí se svými hlídkovými vozy a kynology.

Celá akce byla doprovázena bohatým programem. K vidění byly ukázky již zmiňované koněspřežné stříkačky, záchrany tonoucího, dětského požárního útoku, záchranná brigáda kynologů, hašení oleje, praktická ukázka automobilového jeřábu HZS SŽ a na závěr vyproštění u dopravní nehody. Také probíhal doprovodný hudební program a vystoupení mažoretek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *