Na náměstí ve Velkém Šenově proběhly v sobotu 10. září oslavy 150. výročí sboru a jednotky dobrovolných hasičů. Oslavy začaly v půl 12 slavnostním nástupem přítomným jednotek a sborů a slavnostním křestem nového praporu. Poté promluvila starostka města a poděkovala hasičům za jejich práci a také za nasazení při požáru NP České Švýcarsko.

Po slavnostním zahájení došlo k nejvíce očekávanému bodu programu a to k předaní nového dopravního automobilu Ford Transit a jeho posvěcení zástupcem církve a také hasiči. Po předání vozidla došli k předání čestných uznání a dalších darů členům sboru a jednotky dobrovolných hasičů Velký Šenov. Závěrem členové poděkovali starostce města paní Boháčové za spolupráci.

Součástí oslav byla výstava novodobé a historické hasičské techniky. Domácí sbor vystavoval CAS 32 Tatru 815, CAS 20 Tatru 815 Terrno a jedinečný unikát v ČR AZ 30 IFA W50L. Krásnolipští hasiči dorazili s čtyřkolkou Polaris, CAS 32 Tatrou 815 a DVS Tatrou 805. JSDH Dolní Poustevna vystavovala CAS 20 Tatru 815 Terrno a VEA Ford Ranger, JSDH Šluknov CAS 25 Škodu 706, JSDH Brtníky VEA Ford Ranger, JSDH Vilémov CAS 16 MAN, JSDH Mikulášovice CAS 32 Tatru 815, JSDH Jiříkov AP Nissan a Freiwillige Feuerwehr Neustadt in Sachsen vystavovali historickou stříkačku Sachsenring, DA Ford Transit a AZ 32 MB Atego.

Akce byla doprovázená bohatým programem. Pro děti byly připraveny hasičské soutěže a také hudební vystoupení. Největší zájem byl o ukázku vyproštění osoby z havarovaného vozidla družstvem jednotky sboru dobrovolných hasičů Rumburk a asistence posádky Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Rumburské družstvo se účastnilo několika soutěží ve vyprošťování s vynikajícími výsledky. Šenovští mladí hasiči ukázali požární útok a závěrem byla vyhlášena fotografická soutěž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *