Pardubičtí strážníci posílají do služby dvě nová a velmi potřebná vozidla. Připravena jsou i na noční tmu i horší terén.

Městská policie Pardubice uvádí tento týden do provozu dvě nová hlídková vozidla. Jde o automobily kategorie SUV – Škoda Karoq s pohonem předních kol. Pod kapotou vozu je benzínový motor 1,5 TSI o výkonu 110kW doplněný automatickou sedmistupňovou předovkou a s výbavou pro špatné cesty. 
Výstražné zařízení tvoří LED majáková rampa Whelen Ceridian 48 v modré barvě doplněné výstražnými světly v masce vozu. Majáková rampa obsahuje i informační lištu s programovatelným panelem zvlášť vpředu i vzadu. Strážníci si tak mohou vybrat z několika nápisů či směrových ukazatelů s pokyny pro účastníky silničního provozu. Rampa dále obsahuje i dvě další pracovní světla, nabízející přísvit bílého světla po stranách vozidla ať už pro osvětlení bezprostředního okolí vozu nebo pro osvícení do větší vzdálenosti.

Na střeše vozu je pak navíc umístěn i pátrací světlomet Whelen Agres2. Ten strážníkům dává možnost nasvítit si během okamžiku libovolné místo kdekoliv v okolí vozu.
Z vnitřní výbavy vozu zmiňujeme i doplněk v podobě odolných potahů sedadel. Je potřeba si uvědomit, že strážníci do vozidel usedají s výstrojí, kterou běžný řidič nenosí a na sedadla služebních vozů tak jsou na poli odolnosti kladeny vyšší nároky.

Dvě nová vozidla budou sloužit na oddělení výjezdových hlídek, které zajišťuje nepřetržitou službu ve městě, která klade na služební vozidla vyšší nároky v oblasti odolnosti. 

Text/Foto: Bc. Jiří Sejkora, Preventivní a informační služba MP Pardubice, www.mppardubice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *