Novým protiplynovým automobilem na podvozku Volkswagen Crafter disponuje Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje na stanici v Kladně od začátku roku 2022. Vozidlo dodala společnost Kobit-THZ a pořizovací cena činila 4 229 797 Kč včetně DPH.

Vozidlo je postavené na podvozku Volkswagen Crafter 55 L5H4 s pohonem 4×4 od společnosti Oberaigner Automotive GmbH. Vozidlo disponuje naftovým čtyřválcovým motorem o objemu 1,968 litru s přímým vstřikováním paliva (common rail) o výkonu 130 kW. O přenos hnací síly na nápravy se stará osmistupňová automatická převodovka.

Volkswagen je dlouhý 7391 mm , vysoký 3150 mm a široký 2069mm . Maximální hmotnost vozidla činí 5500 kg a díky tažnému zařízení je možné za vozidlo zapojit bržděný přívěs o hmotnosti až 3500 kg.

Vozidlo je v barevném provedení RAL 3020 doplněno o LED výstražné světelné zařízení modročervené barvy. Ve středové části se nachází zelený maják, který lze zapnout pouze z prostoru nástavby a není možno jej použít při jízdě (zelený maják vyznačuje zvláštní povahu PPLA a označuje jeho stanoviště na místě zásahu)

V nástavbové části se nachází osvětlovací stožár THZ-LED s výsuvem do výšky 5 metrů od země. Osvětlovací stožár disponuje dvěma světlomety s výkonem 30 000 lm. Vozidlo disponuje mimo jiné markýzou na pravé straně vozidla. Veškeré osvětlení na vozidle je v LED provedení a je napájeno z elektrické soustavy podvozku.

Kompletní fotogalerii vozidla naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *