V pátek 26.8. proběhly v areálu Plzeňského Prazdroje oslavy 130 let od založení profesionálního hasičského sboru v Plzni. Oslav se zúčastnili jak profesionální tak dobrovolní hasiči. Zahájení bylo v 10 hodin, kdy se začalo slavnostním nástupem příslušníků HZS z územního odboru Plzeň. Následoval proslov, po kterém již začaly dynamické ukázky současné hasičské techniky, ale i činnosti.

K vidění byla výšková technika, vyprošťovací automobily Scania a Tatra, řada dopravních a osobních automobilů pro zajišťování akce, velitelské automobily, speciální vozidlo plzeňských dronařů, dvojice automobilových nosičů kontejnerů Scania, chemický a týlový kontejner, technické automobily Scania a MAN, řada cisterenových automobilových stříkaček, historická technika a největší eso celého dne – vrtulník letecké záchranné služby.

Z ukázek činnosti hasičů jsme mohli vidět práci lezců, dronařů, vyproštění zraněné osoby z vozidla, hašení za pomoci koněspřežné stříkačky, hašení oleje, požární sport, záchranu osoby z věže vrtulníkem, zásah na únik nebezpečné látky a na konci dne ještě hasicí zařízení Cobra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *