Závodný hasičský útvar společnosti U.S. Steel Košice obdržel v březnu letošního roku zbrusu novou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Scania P410XT 6×4 kterou zhotovila společnost Kobit-THZ. Tato cisternová automobilová stříkačka s čerpacím zařízením o výkonu 6000 litrů/minutu doplnila ve výjezdovém parku starší Scanii P410 6×4 od společnosti WISS.

CAS 60 na podvozku Scania 6×4 s kabinou CP28L je kompletně zbarvena do odstínu RAL 1026.  V zadní části nástavby na výklopných dveřích k čerpadlu je červenou barvou vyhotoven polep známý jako Chevron. Výstražné světelné zařízení je vyhotoveno v červenomodré kombinaci značky Holomý.

Karoserie účelové nástavby je společně s vnitřními částmi úložných prostor vyrobena technologií lepení plechů ze slitiny lehkých kovů s rovným povrchem. Konstrukce je vyrobena z profilů ze slitiny lehkých kovů spojených technologií prizmatických šroubovaných spojů. V horní části nástavby se nachází úložné bedny na rozměrné vybavení, teleskopický osvětlovací stožár THZ LED 30.000. Vozidlo je mimo jiné vybaveno dálkově ovladatelnou lafetovou proudnicí TFT s nastavitelným průtokem 1000 až 6000 l/min při tlaku 1MPa a dostřikem až 80 metrů.

Dvojice schrán po obou stranách nástavby slouží pro uložení požárního příslušenství, kryté roletami s podélným madlem a osvětleny LED světelnými zdroji. Mezi úložnými prostory se nachází nádrž z nerezavějící oceli, která uveze 8000 litrů vody a 1000 litrů pěnidla, o dodávku hasiva se stará čerpací zařízení THZ 6000 o jmenovitém výkonu 6 000 litrů za minutu při nízkém tlaku (10 barů).

Čerpací zařízení je vybaveno přiměšovacím zařízením. Prostor čerpadla je přístupný nahoru výklopnými dveřmi. CAS je vybavena datovou sběrnicí CAN-BUS pro sledování a řízení jednotlivých funkčních prvků – pracovních funkcionalit. Veškeré informace jsou zobrazeny na displeji jak v prostoru obslužného místa, tak v kabině řidiče. CAN-BUS je možné ovládat tabletem umístěným v prostoru řidiče.

Kompletní fotogalerii vozidla naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *