Společnost Medevac s.r.o, která je součástí holdingu DavepoMedevac převzala v prosinci letošního roku do užívání 8 zcela nových záchranných vozidel na podvozku Mercedes-Benz Sprinter. Vozidla společnosti dodala polská společnost Auto-Form za částku přesahující 30 milionů Kč. Společnost Auto-Form je mimo jiné výrobcem zdravotnických zástaveb do terénních vozidel TORSUS.

V rámci této zakázky se jednalo o dodání 7 vozidel RZP, která jsou primárně určena k přepravě pacientů v režimu neodkladné péče pro zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy. Dále se jednalo o dodání jednoho kusu vozidla v režimu RZP pro transport dětských pacientů v režimu dětské neodkladné péče, toto vozidlo samotné si představíme příště.

Jedná se přesněji o Mercedes-Benz Sprinter 419 CDI s pohonem 4×2 a dvoulitrovým naftovým motorem o výkonu 140 kW splňující emisní normu EURO VI. Motor je spřažený s devítistupňovou automatickou převodovkou. Vozidlo disponuje červeno-modrým výstražným světelným zařízením v LED provedení, které je možné ovládat celkem třemi způsoby: na dotykové obrazovce, pomocí tlačítek vedle dotykové obrazovky, případně pomocí tlačítek v prostoru volantu. V prostoru kabiny se dále nachází ochranné přilby pro posádku. Vozidlo je vyhotoveno ve standartním barevném provedení vozidel ZZS, tedy ve žluté barvě RAL 1016 doplněné tzv. battenburskou šachovnicí.

Kromě standardního zdravotnického a přístrojového vybavení jsou vozidla vybavena komunikačním zařízením systému Pegas, elektronickým zařízením CarPC od společnosti Radium, kamerovým záznamovým zařízením Hydra a záložním rádiovým spojením se Zdravotnickým operačním střediskem v pásmu VHF. Dodavatelem transportní zdravotnické techniky je česká společnost Medirol.

Více fotografií vozidla naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *