Společnost FireTex s.r.o. dodala pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Chrustenice v září roku 2021 novější CAS 20 na podvozku DAF AV75PC, která nahradila dosluhující CAS 25 na podvozku Škoda 706 RTHP. Vůz sloužil původně u hasičů na nizozemském ostrově Ameland. Vůz byl zakoupen z rozpočtu obce za 1 730 000 Kč bez DPH. Pro společnost se jednalo o první dodání hasičského vozidla na český trh.

Vůz vyrobený v roce 2002 s hliníkovou nástavbu zhotovila společnost Ziegler. V nástavbové části se nachází nerezová nádrž na vodu o objemu 4000 litrů. O dodávku vody z nádrže se stará čerpadlo Ziegler 16/8. V prostředních roletách na obou stranách se nachází elektrický vysokotlaký naviják s vysokotlakou hadicí o délce 90 metrů.

Vozidlo na podvozku DAF AV75PC s pohonem obou náprav 4×4 pohání motor o výkonu 213 kW, který je spřažený s automatickou převodovkou Alison. Podvozek disponuje možností uzamčení obou diferenciálů a zapnutím pohonu 4×4. Motor splňuje emisní normu Euro III.

Kabina vozidla je osmimístná. V přední části je osazena ochranným rámem a elektrickým navijákem Golemwinch s tažnou sílou 5400 kg.

Před dodáním vozidla bylo vozidlo v Nizozemsku kompletně servisováno včetně čerpadla, které prošlo mimo jiné celkovou generální opravou.

V ceně dodání vozidla bylo kromě přihlášení na české RZ, úpravy barevného provedení a označení vozidla dle vyhlášky č. 53/2010 Sb. i provedení certifikace a posouzení shody výrobku na Technickém ústavu požární ochrany. Dále v ceně bylo zařazení do IZS a provedení úprav na vozidle dle přání zákazníka například: kompletní výměna zvukového a světelného výstražného zařízení, montáž elektrického navijáku, výroba a montáž plechové bedny na nářadí v horní části nástavby. V rámci dodání vozidla poskytuje společnost dvouletou záruku na mechanické díly.

Společnost FireTex s.r.o. působí na českém trhu od konce roku 2020 kdy začala s prodejem použitého vybavení. V roce 2021 společnost vstoupila na trh s prodejem ojeté hasičské techniky ze zahraniční a od ledna roku 2022 již společnost kromě prodeje použitého vybavení nabízí i dodání nové výstroje či výzbroje.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Chrustenice je zařazena do kategorie JPO V. Což znamená že jednotka má místní působnost s dobou výjezdu do 10 minut. Velký kus práce na dovybavení vozidla provedli členové jednotky svépomocí.

Celková délka vozidla včetně navijáku je 7,2 m, šířka 2,55 m a výška 3,4 m

Kompletní fotogalerii vozidla naleznete zde.

2 komentáře

  1. Jen bych rád dodal, že na přání zákazníka mělo být hotovo více věcí, se kterými dodavatel ,,neměl problém“. Následné kompletní předělání a úprava téměř celé nástavby jakož i uchycení věcných prostředků si dělali členové JSDH Chrustenice sami. Ikdyž mělo být hotovo. To jen jako upřesnění, že vozidlo jak je na fotkách, rozhodně takto nebylo předáno do užívání JSDH.

    1. Ahoj Tomáši, ano máš pravdu, proběhli rozhodne nějaké komunikační chyby z naši strany ohledně zastavění vybavení a také opožděného dodání vozidla o cca 1 měsíc. Zkušenostmi se člověk učí, a časové toto bylo z naši strany velmi podceněné, za to jsme se vám taky revanšovali darem 2 použitých dýchacích přístroj Dräger a 2 masek FPS7000 s uchycením Kandahár. Tento projekt neproběhl úplně dle vašich představ a my to víme. Na foto je opravdu hotové vozidlo jak si ho samy upravili členové JSDH Chrustenice, včetně dle mého odhadu 50 procent výzbroje která se k nám ani nedostala.

      Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *