V pátek 26.11. došlo na Karlově náměstí v Kolíně k předání darů od společnosti Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o hned několika subjektům ve městě Kolín. V rámci IZS došlo k předání dvou nových vozů pro Městskou policii Kolín a jeden pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje.

Městská policie získala hybridní vůz Toyota Corolla a Toyota Proace City. O přestavbu obou vozů se postarala firma AUTO EDER Karlovy Vary, kde došlo k zabudování výstražného zařízení Whelen a přizpůsobení prostoru kufru pro účely městské policie, tedy úchytový systém pro botičky, vyhrazený prostor pro AED a další potřebné pomůcky využívané městskou policií. Za předním i zadním oknem je zabudován světelný LED panel STOP. Vozidlo převzali zástupci městské policie spolu se zástupci města Kolín.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje přebírá unikátní vůz, který nemá u složek IZS v České republice obdoby. Jedná se o hybridní Toyotu RAV4 o výkonu 222 koní. Vozidlo je též vybaveno výstražným zařízením Whelen. Za ZZS SčK si vozidlo převzal ředitel MUDr. Pavel Rusý a primář kolínského stanoviště MUDr. Robert Kučera. Vozidlo bude po dokončení přestavby, kterou zajistí firma FD Servis Praha, zařazeno do výjezdu pro účely Rendez-vous, tedy posádky malého auta s lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *