V sobotu 28. května v deset hodin začalo slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice pro hasiče ze Zákup. Ta byla vybudována na místě technické budovy. Hasiči dříve sídlili v areálu technických služeb na druhém konci města. Dneska je budova hasičské zbrojnice umístěna u hlavní silnice č. 268 spojující Českou Lípu a Mimoň. Jednotka a sbor dobrovolných hasičů se tak dočkali moderního a kvalitního zázemí pro svou činnost. 

V nové zbrojnici mají hasiči pětici garážových stání pro požární techniku CAS 20 Scania, CAS 24 Tatra 815, VEA Škoda Octavia a DA Ford Transit.

V budově se nachází čistá a špinavá šatna, sprchy, toalety, kancelář velitele, technická místnost s prostorem pro chemickou službu, společenská místnost pro školení členů, kde je zbudována i kuchyňská linka.

O stavbu zbrojnice se postarala firma BLÁHA Trade s.r.o. Na stavbu přispěl Liberecký kraj a Ministerstvo vnitra ČR, investorem byla obec Zákupy. Celková cena stavby činí 14 462 937 Kč včetně DPH. Hasiči jsou v nové budově plnohodnotně zabydlení, její dokončení stavby proběhlo již v říjnu 2021, ale z důvodu protiepidemiologických opatření proběhla slavnost až v květnu 2022.

Slavnostní zahájení začala předáním stuhy na prapor zákupských hasičů. Poté přišel na řadu projev starosty města Ing. Radka Lípy a předání čtyřkolky Artic Cat, kterou hasiči využívají a dojde brzy k jejímu polepení do zbarvení RAL 3024. K dalším proslovům se přidala starostka České Lípy Jitka Volfová, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další zástupci okresního sdružení SH ČMS a Hasičského záchranného sboru ČR. Nakonec byl předán i dar do nové zbrojnice – mop s vozíkem. Doprovodný program zahrnoval zábavu s hudební skupinou a bohatým občerstvením. 

Poprvé jste mohli na Instagramu TECHNIKAIZS.CZ sledovat živé vysílání ze slavnostního zahájení.

Akce se účastnilo také mnoho přátelských sborů a jednotek např. z Brniště, Žandova, Nového Oldřichova, Velenic, Skalice u České Lípy, Kravař a Jablonného v Podještědí. Nechyběli ani kolegové ze Spolkové republiky Německo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *