PČR – SPJ Praha – MOC – Mecedes-Benz Arocs 2542 L NR

Doplňující info: MOC – Mobilní operační centrum

Pražští policisté ze speciální pořádkové jednotky začnou jako první používat nový speciální nákladní automobil. Jedná se o vozidlo Mecedes-Benz Arocs 2542 L NR se speciální nástavbou vyrobenou v České republice. Vozidlo je koncipováno jako nezávislé mobilní pracoviště, které bude prioritně využíváno pro společné zásahy integrovaného záchranného systému, při rizikových bezpečnostních opatřeních, dále při bezpečnostních opatřeních s účastí většího počtu osob (stovky, tisíce), mimořádných opatřeních jako je např. pátrání po pohřešovaných osobách či při živelných pohromách na území hlavního města Prahy.

Vozidlo je rozdělené na dvě samostatná pracoviště s kapacitou až dvanácti policistů s plným přístupem do systémů Policie ČR, s vlastním zdrojem elektrické energie včetně patřičné zálohy. Nástavba má vysouvací pravý bok, díky němuž lze okamžitě rozšířit vnitřních prostor pracoviště. Při vstupu do zástavby vozidla lze použít dva samostatné vchody (zadní a boční).

Komplexní systém vozidla obsahuje nejen technologické prostředky pro vytvoření propojení do policejních systémů, ale i rozšířené možnosti radiokomunikace, s možností např. vykrýt prostory s nedostatečným pokrytím mobilní sítě či signálem radiostanic používaných policisty. Doplňujícím vybavením jsou zařízení pro pátrací akce, jako je lokalizace jednotlivců v nepřístupném terénu, osobní termovize a další. Vozidlo má samostatnou vlastní ochranu doplněnou i o celookruhový systém kamer, včetně střešních.

Nově přidaná technika záchranné složky:

  • Vozidel v databázi: 2573

    Sledujte nás na FB

    Partneři