Sobota 16. září 2023 patřila mezi nejvíce nabité víkendové dny v září. Napříč celou republikou se konalo mnoho oslav založení sborů dobrovolných hasičů, dnů otevřených dveří, dnů bezpečnosti nebo dnů s hasiči. Naši redaktoři navštívili pár z těchto akcí, které naleznete v sekci Pozvánky na akce se složkami IZS.

První akcí, kterou jsme navštívili byl Den otevřených dveří u Sboru dobrovolných hasičů v Žatci. Pro návštěvníky byl přichystán bohatý program v rámci ukázky zásahové techniky jednotky sboru – CAS 30 Scania P500XT (článek z předání), CAS 8 Avia A31, TA VW Caddy, VEA Dacia Dokker, protipovodňový přívěs a čtyřkolka Segway. Dále vybavení sanitního vozu ZZS Ústeckého kraje, představení vybavení a zázemí hasičů. Pro nejmenší byly připraveny soutěže a preventivní činnost. Příští rok se můžete těšit na rodinné setkání u vody.

Druhou akcí, kterou jsme navštívili byl Den otevřených dveří k příležitosti 50. výročí HZSP Dopravního podniku Praha. Také zde byl pro návštěvníky přichystán bohatý program – statické ukázky zásahové techniky, prezentace prostředků chemické služby, prezentace historického vybavení a výstroje. Dále proběhly dynamické ukázky – vyproštění osoby po střetu s autobusem, ukázka lezců, zásah u dopravní nehody, chemický zásah a ukázka hašení s hasícím přístrojem.

Třetí akcí, kterou jsme navštívili byly oslavy 150. výročí Sboru dobrovolných hasičů ve Vejprtech, kde v 11 hodin proběhla spanilá jízda městem, poté ukázky techniky – HZS Ústeckého kraje stanice Klášterec nad Ohří a Chomutov, JSDH Vejprty, JSDH Hora Svatého Šebestiána, JSDH Klášterec nad Ohří, FF Annaberg a FF Bärenstein. Na náměstí proběhlo také slavnostní předávání ocenění a glejtů.

Čtvrtou a poslední akcí, kterou jsme navštívili byl Den bezpečnosti v Postoloprtech, kde pro návštěvníky byly připraveny statické ukázky techniky HZS Ústeckého kraje stanice Bitozeves a Žatec, JSDH Postoloprty, JSDH Lenešice a JSDH Tuchořice, dále pak výjezdové sanitní vozidlo VW T5 ZZS Ústeckého kraje, technika Policie České republiky a MP Postoloprty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *